Yutulabilir Mide Balonu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Yutulabilir mide balonu, elipse adıyla da bilinen ve obezite tedavisinde uygulanan bir zayıflama tekniğidir.Bu teknikte hastanın anestezi alması ya da herhangi bir cerrahi operasyon geçirmesi söz konusu olmaz. Bu nedenle cerrahi yöntemlere göre sıklıkla tercih edilir. Mideye ameliyatsız takılarak hastanın kilo vermesini sağlayan bu cihaz, en son teknoloji mide balon çeşidi olarak bilinir.⁣

Allurion Promotional images Balloon capsuleDiyet ve egzersizle birlikte uygulanan yutulabilir mide balonu, hastanın kısa sürede fazla kilolarından kurtulmasını ve kalıcı olarak kilo vermesini sağlar. Mideye takıldığı andan itibaren hastanın daha az yemek yemek istemesine ve daha kısa sürede tok hissetmesine yardımcı olur.Bu sayede kısa sürede kilo verme hızını artırır. Ameliyatsız ve ilaçsız obezite tedavilerinde sıklıkla bir diyetisyen onayıyla yürütülür.⁣

Allurion Zayıflama Programı nedir?

Allurion Zayıflama Programı ameliyat, endoskopi ve anestezi gerektirmeyen devrim niteliğindeki bir mide balonunun kullanıldığı özel bir zayıflama programıdır.

Allurion elipse mide balonu, kilo verme yolculuğunuz boyunca sizi destekleyecek klinik destek ekibi tarafından önerilen daha sağlıklı yeme alışkanlıklarını kalıcı hale getirmenize yardımcı olur. Ayrıca bu program motivasyonunuzu korumanıza ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olacak digital araçlardan da faydalanmaktadır.

Allurion Mide BalonuAllurion programı ile hastalar yaklaşık 16 hafta içinde vücut ağırlıklarının ortalama %10 ila 15’ini kaybetmek ve bir yıl sonra kaybedilen kilonun %95’ini koruyabilmektedir. 

Allurion elipse mide balonu onaylı bir sağlık uzmanı tarafından 15 dk.’lık bir işlem sonucunda yerleştirilir.

Dünya'nın en çok uygulanan ve en güvenli mide balonu

Yerleştirilmesi veya çıkartılması için endoskopi veya anestezi gerektirmeyen tek balon.

  • Hızlı. 15 dakikada yerleştirilir
  • Sürekli tokluk hissi
  • 1 yıl boyunca %95 kalıcı kilo kaybı
  • 6 aylık kapsamlı program

 

Nasıl çalışıyor?

Bir balondan çok daha fazlası. Kilo vermeyi ve yaşam boyu sağlıklı alışkanlıkları destekleyen kapsamlı bir programdır. Balon, doktorunuza yapacağınız 15 dk’lık bir ziyaret sırasında yutularak midenize yerleştirilir.

1
2
3


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.