Prof. Dr. Çetin KARACA

22 Aralık 1969’da Malatya’da doğdum. İlköğretim ve ortaöğretimimi Malatya’da sırasıyla Fatih İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Malatya Lisesi’inde tamamladım. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladım ve Temmuz 1993’de mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı asistanı olarak iç hastalıkları eğitimime başladım.8 Mart 1998’de İç Hastalıkları Uzmanı oldum. Mayıs 2000’de İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ABD, Gastroentero hepatoloji Bilim Dalı’nda yan dal ihtisasına başladım ve yan dal uzmanlık eğitimimi, 8 Mart 2003’de tamamladım ve gastroenteroloji uzmanı oldum. Kasım 2006’da gastroenteroloji doçenti ünvanı aldım.
cetin karaca

Prof. Dr. Çetin KARACA

22 Aralık 1969’da Malatya’da doğdum. İlköğretim ve ortaöğretimimi Malatya’da sırasıyla Fatih İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Malatya Lisesi’inde tamamladım. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladım ve Temmuz 1993’de mezun oldum.

cetin karaca

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı asistanı olarak iç hastalıkları eğitimime başladım. 8 Mart 1998’de İç Hastalıkları Uzmanı oldum. Mayıs 2000’de İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ABD, Gastroentero hepatoloji Bilim Dalı’nda yan dal ihtisasına başladım ve yan dal uzmanlık eğitimimi, 8 Mart 2003’de tamamladım ve gastroenteroloji uzmanı oldum. Kasım 2006’da gastroenteroloji doçenti ünvanı aldım.

Eylül 2008-Nisan 2009 tarihleri arasında Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Massachusetts General Hospital gastroenteroloji kliniğinde endosonografi research-fellow olarak çalıştım ve bu sürede endoskopinin en prestijli dergilerinde ilk isim olmak üzere yayınlar yaptım ve kitap bölümü yazdım. Şişli Etfal Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği şeflik görevini yürütmekteyken Eylül 2009’da İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenterohepatoloji Bilim Dalı’na tekrar döndüm. Haziran 2012’de profesörlük ünvanı aldım. 2014 ten beri muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim. Evli, iki çocuk babasıyım, ileri düzeyde İngilizce bilmekteyim.